Viedeň, Wien, Vienna

Múzeá, pamiatky, reštaurácie, turistické atrakcie, vianočné trhy

Cestovanie do Viedne

Do Viedne sa môžete dostať rôznymi spôsobmi, keďže má k dispozícii letisko, prístav, autobusovú i vlakovú stanicu. Vďaka tomu je návšteva Viedne vhodná pre individuálne výlety, ako aj skupinové zájazdy.

Neprehliadni: Doprava vo Viedni


Autobusom do Viedne

Tento spôsob dopravy je rýchly a pomerne lacný, avšak nemusí vyhovovať každému. Autubusom sa do Viedne dostaneš z ktoréhokoľvek kúta Slovenska. Z Bratislavy odchádzajú autobusy do Viedne zo stanice Mlynské Nivy. Cesta z Bratislavy do Viedne trvá približne hodinu. Cena je rôzna, keďže si môžeš vybrať z veľkého množstva dopravcov.


Autom alebo stopom do Viedne

Do Viedne sa pohodlne dostaneš aj autom. Z Bratislavy trvá cesta niečo okolo 1 hodiny. Z Banskej Bystrici ti to bude trvať približne 2 hodiny a 45 minút. Košičania by mali rátať s časom okolo 5 hodín a 15 minút. Ak sa rozhodneš stopovať, tak pamätaj na všetky výhody a nevýhody tohto spôsobu cestovania. Najlepšie je, keď si zoženieš nejakého kamaráta, s ktorým budeš stopovať. Poslednou možnosťou je tzv, zdieľania auta, kedy majiteľovi auta prispeješ na benzín a je to relatívne bezpečnejšie ako samotné stopovnaie.


Letecky do Viedne

Tento spôsob je najdrahší, ale za to najpohodlnejší. Linku do Viedne má napr. letisko Sliač. Letisko vo Viedni (Schwechat) je obľúbeným prestupovým miestom, keďže sa z neho dá dostať do takmer každého kútu sveta. Navyše veľká časť Slovákov chodí na dovolenky práve zo Schwechatu, keďže odlieta z tadeto viacej letov ako z Bratislavy. Schwechat sa nachádza 18 km od Viedne.

Loďou do Viedne

Tento spôsob dopravy síce nie je najlacnejší, ale za to má svoje neprekonateľné čaro. Plavba z Bratislavy do Viedne trvá približne 95 minút. Cena jednosmerného lístku je 23 €, obojsmerný ťa výjde len 36 €. Ľoď pláva z Bratislavy od stredy až do nedele, pričom vypláva o 9:45 alebo 17:30. Na lodi je k dispozícii bufet s občerstvením. Check-in je 15 minút pred odchodom lode.

TIP: Informácie o pravidelnej linke Viedeň - Bratislava - Viedeň


Vlakom do Viedne

Tento spôsob dopravy je najjednoduchší, pohodlný a pomerne lacný. Vlakové spojenie Bratislava - Viedeň - Bratislava je ideálne pre všetkých, ktorí nemajú k dispozícii vlastné auto, autobus je pre nich málo pohodlný a plavba ľodou sa im zdá pridrahá.

Vlaky odchádzajú z hlavnej stanice Bratislavy do Viedne každú hodinu. Rovnako aj zo stanice Bratislava - Petržalka. Vlaky vo Viedni končia na stanici Sudbahnhof, dnes už známa ako Hauptbanhof. Táto stanica by sa mala stať najväčšou železničnou stanicou na svete, dokončená by mala byť v roku 2015.

Cena spiatočného lístku z Bratislavy do Viedne je 11 €.


Kľúčové slová:
viedeň, vienna, wien, bratislava, loďou do viedne, vlakom do viedne, autobusom do viedne, letecky do viedne, schwechat, sliač, vieden, lodou do viedne, sliac, autom do viedne, stopom do viedne


Copyright © 2019 - Viedeň, Wien, Vienna - Múzeá, pamiatky, reštaurácie, turistické atrakcie, vianočné trhyKamNaVikend.eu | Mapa stránky