Viedeň, Wien, Vienna

Múzeá, pamiatky, reštaurácie, turistické atrakcie, vianočné trhy

Haus des Meeres (Vivarium Wien)

V Haus des Meeres je spoločný domov pre viac ako 10 000 zvierat zo všetkých kútov sveta. V časti Tropical House môžeš vidieť poletujúce vtáky a pobehujúce opice. Ďalej tu nájdeš aj žraloky, krokodíly, hady, korytnačky a množstvo iných zvierat, ktoré čakajú len na teba.

Ďalej si tu môžeš napr. pochovať hada či nakŕmiť žralokov, pirane a niektoré plazy. Návštevu tohto múzea odporúčame deťom, ako aj dospelým. Zároveň musíme upozorniť, že v časti Tropical House neodporúčame fotografovať, lebo je tu príliš vysoká vlhkosť, čo môže poškodiť tvoj fotoaparát.

Iniciatíva za vznik Haus des Meeres sa objavila už v roku 1958. Na tieto účely sa využil bývalý vojenský bunker. O takmer polstoročia neskôr získal Haus des Meeres dnešnú podobu, pričom pôvodný bunker bol prebudovaný na veľké akvárium s objemom viac ako 100 000 litrov slanej vody, čím sa stalo jedným z najväčších slaných akvárií v Európe.

S Wien Karte tu môžeš získať špeciálny darček - katalóg zvierat, ktoré žijú v Haus des Meeres.

Ryba Had Plaz Pavúk Vták Opica Medúza Sasanka Žralok Ryba Chameleón Korytnačka

Kľúčové slová:
viedeň, vienna, wien, vieden, haus des meeres, viviarum wien, zvieratá, tropical house, vtáky, opice, žraloky, krokodíly, hady, korytnačky, plazy, vojenský bunker, veľké akvárium, wien karte, vienna card, zvierata, vtaky, zraloky, krokodily, korytnacky, vojensky bunker, velke akvarium, vienna card, wien karte


Copyright © 2019 - Viedeň, Wien, Vienna - Múzeá, pamiatky, reštaurácie, turistické atrakcie, vianočné trhyKamNaVikend.eu | Mapa stránky