Viedeň, Wien, Vienna

Múzeá, pamiatky, reštaurácie, turistické atrakcie, vianočné trhy

Hofburg

Hofburg bolo hlavným sídlom Habsburgovcov. Dnes je sídlom spolkového prezidenta. V jeho stredovekej časti - Schatzkammer nájdeš Habsburgovské poklady, korunovačné klenoty Rakúskej ríše, korunu Svätej rímskej ríše, ale aj napríklad časť šperkov cisárovnej Sisi. Vstupné do tejto časti paláca je 12 €, avšak ak máš Wien Karte, platíš len 11 €. Ale to nie je všetko, niektoré ďalšie múzea sme pre teba rozpísali nižšie.


Sisi Museum, Kaiserappartments & Silberkammer

Toto múzeum sa prioritne venuje životu cisárovnej Sisi, ako aj vtedajším pomerom, ktoré v cisárstve panovali. V Silberkammer sa dozvieš napr. aké cerenómie sa na cisárskom dvore dodržiavali, ako stolovali a aké stolné dekorácie sa pri tom používali. V množstve miestností budeš vidieť niekoľko servisov, pričom ku každému sa viaže zaujímavá história.

Sisi Museum sa skladá zo šiestich miestností, kde postupne spoznáš aká bola Sisi v skutočnosti. Múzeum sa venuje najmä jej súkromnému životu, do ktorého za svojho života dala málokomu nahliadnuť.

Mnohé fakty Vás určite prekvapia, najmä ak sa ti páčili klasické romantické filmy o Sisi.

Kaiserappartments zachytáva atmosféru bývania v cisárskych komnatách. Každá miestnosť je iná, niektoré chýria prepychom, pričom iné očaria skromnosťou. Zároveň podáva svedectvo o súkromí císárského páru, ale najmä ich odlúčenia.

Vstupné do tohto múzea je 10,50 € za dospelú osobu, avšak ak máš Wien Karte, platíš len 9,50 €. Ak sa rozhodneš toto múzeum navštíviť, urob tak čo najskôr pred obedom alebo až po ňom. Jeho prehliadka trvá min. 2 hodiny. V múzeu sú zdarma k dispozícii aj audiosprievodci, napr. aj v českom jazyku.

Bez pomenovania Bez pomenovania Bez pomenovania

Kľúčové slová:
viedeň, vienna, wien, vieden, hofburg, habsburgovci, sídlo spolkového prezidenta, schatzkammer, rakúska ríša, svätá rímska ríša, cisárovná sisi, wien karte, vienna card, sisi museum, kaiserappartments, silberkammer, cerenómie, cisársky dvor, stolovanie, stolné dekorácie, servis, história, cisársky pár, františek jozef, sidlo spolkoveho prezidenta, rakuska risa, svata rimska risa, cisarovna sisi, cerenomie, cisarsky dvor, stolne dekoracie, historia, cisarsky par, frantisek jozef


Copyright © 2020 - Viedeň, Wien, Vienna - Múzeá, pamiatky, reštaurácie, turistické atrakcie, vianočné trhyKamNaVikend.eu | Mapa stránky