Viedeň, Wien, Vienna

Múzeá, pamiatky, reštaurácie, turistické atrakcie, vianočné trhy

Informácie o Viedni

Viedeň je hlavné mesto Rakúska a zároveň jeho najväčšie mesto. Viedeň leží pri rieke Dunaj, pričom sa rozprestiera po jeho oboch brehoch. Viedeň spája až 12 mostov. V roku 2001 bolo historické centrum Viedne zapísané na Zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Viedeň má aktuálne 1 713 957 obyvateľov, ale s aglomeráciou je to až 2,2 milióna obyvateľov. Viedeň pozostáva z 23 mestských častí (Bezirke). Bratislava, hlavné mesto Slovenska, je od nej vzdialená len 60 km, čím spolu vytvárajú najtesnejšie zoskúpenie dvoch hlavných miest v Európe. Samotná Viedeň patrí medzi najväčšie mestá v Európe s pomerne veľkou hustotou nákupnych centier. Preto je Viedeň ideálnym miestom pre nákupy.

Aktuálne je Viedenská električková sieť treťou najväčšou na svete, pričom celkovo sa verejná doprava vo Viedni teší veľkej obľube. Pre Viedeň sú charakteristické aj bycikle, ktoré si môžete zapožičať až v 50 miestach systému Citybike. Zaujímavosťou je, že prvá hodina je zdarma. Viac informácií nájdete v časti Doprava vo Viedni.

V roku 2011 bola Viedeň označená ako ideálne miesto pre život. Možno aj preto toľko Slovákov hľadá prácu Vo Viedni. Viedeň je známa aj niekoľkými špecialitami. Veď kto by nepoznal napr. Viedenský rezeň (Wiener Schnitzel) alebo Sacherovu tortu. Tie si môžete dopriať v rôznych reštauráciach, ktoré sú často na úplne inej úrovni ako je Slovák zvyknutý.

Viedeň je obľúbené turistické mesto počas celého roka, ale osobitnú atmosféru má pred Vianocami. Vtedy sa tu konajú Vianočné trhy, ktoré patria medzi najkrajšie vo svete. Ulicami sa vtedy nesia vôňa škorice, punču a najmä sladkostí, ktoré Viedenčania tak veľmi obľubujú.

Ak sa rozhodneš ostať vo Viedni aspoň tri dni, oplatí sa ti investovať do Wien - Karte.

Výhľad na Viedeň z Ruského kola Výhľad na Viedeň z Ruského kola Výhľad na Viedeň z Ruského kola Výhľad na Viedeň Výhľad na Viedeň Výhľad na Viedeň z Ruského kola

Kľúčové slová:
viedeň, vienna, wien, vieden, rakúsko, dunaj, unesco, bratislava, bezirke, nákupy, električky, citybike, doprava vo viedni, ideálne miesto pre život, práca vo viedni, viedeňský rezeň, wiener schnitzel, sacherova torta, reštaurácie vo viedni, vianočné trhy, wien karte, vienna card, rakusko, nakupy, elektricky, idealne miesto pre zivot, praca vo viedni, viedensky rezen, restauracie vo viedni


Copyright © 2019 - Viedeň, Wien, Vienna - Múzeá, pamiatky, reštaurácie, turistické atrakcie, vianočné trhyKamNaVikend.eu | Mapa stránky