Viedeň, Wien, Vienna

Múzeá, pamiatky, reštaurácie, turistické atrakcie, vianočné trhy

Prater vo Viedni

Prater je rozsiahla časť Viedne, v ktorej sa nachádza zábavný park, ako aj množstvo iných oddychových miest, kde Viedenčania každého veku trávia svoj voľný čas. V zábavnom parku sa nachádza aj veľké ruské koleso - Wiener Riesenrad či Múzeum Madame Tussauds.

S Wien Karte máš k dispozícii zľavy v hodnote 25 € na 25 rôznych atrakcií, od Big Dippera až po Magic Dreamland a The Haunted Castle. Tieto zľavy je nutné si vybrať v Turistickom centre na Albertinaplatz. Zľavy sú platné od 15. marca po 31. október.


Wiener Riesenrad (Viedenské ruské kolo)

Wiener Riesenrad patrí k najznámejším ruským kolám na svete. Zostrojené bolo v 19-tom storočí a ponúka naozaj unikátny pohľad na Viedeň. Počas svojej dlhej histórie odolalo množstvu prirodných nešťastí, ako aj mnohým vojnám. Dnes je toto ruské kolo kultúrnou a architektonickou pamiatkou Viedne už viac ako 100 rokov a považuje sa za jednu z tých atrakcií, ktorú by mal vidieť každý návštevník mesta Viedne. My ti jeho návštevu tiež môžeme len doporučiť.

Vstupné na Wiener Riesenrad stojí 8,50 €, ak si držiteľom karty Wien Karte, tak zaplatíš len 7,50 €.

Prater Výhľad z Ruského kola v Prateri Výhľad z Ruského kola v Prateri Prater Prater Prater pred zotmením

Kľúčové slová:
viedeň, vienna, wien, vieden, prater, vergnugungspark, zábavný park, ruské koleso, wiener riesenrad, madame tussauds, múzeum, wien karte, vienna card, albertinaplatz, kutlúrna pamiatka, architektonická pamiatka, zabavny park, ruske koleso, muzeum, kulturna pamiatka, architektonicka pamiatka


Copyright © 2019 - Viedeň, Wien, Vienna - Múzeá, pamiatky, reštaurácie, turistické atrakcie, vianočné trhyKamNaVikend.eu | Mapa stránky