Viedeň, Wien, Vienna

Múzeá, pamiatky, reštaurácie, turistické atrakcie, vianočné trhy

Schönbrunn

Schönbrunn patrí k tým miestam, ktoré by mal vidieť každý návštevník Viedne. Nachádza sa tu napríklad letná rezidencia Habsburgovcov - Schloss Schönbrunn, ktorá ťa zaujme svojou impozantnosťou. Okrem neho tu však nájdeš aj rozsiahle záhrady s množstvom sôch, fontán, ale najmä kvetov a stromov.

Tiež tu nájdeš aj veľmi zaujímavé bludisko - Labyrinth, ktoré bolo prerobené podľa historických plánov z roku 1698. Tento labyrint má rozlohu 2700 metrov štvorcových, pričom je zaujímavým sprestrením pre návštevníkov každého veku. Pre tých najmenších je k dispozícii aj detské múzeum. V paláci má svoj domov aj Marionettentheater, kde si môžete vypočuť aj Mozartovu operu "Die Zauberflöte". Dnes je tento palác zaradený medzi pamiatky UNESCO.

V Schloss Schönbrunn sa nachádza aj Tiergarten Schönbrunn, čo je Viedenská Zoo, ale aj Palmenhaus a mnoho iných zaujímavých atrakcií. Návštevu Zoo ti rozhodne odporúčame, ale rezervuj si na ňu dostatočný čas, jej prehliadka ti zabere prakticky celý deň. Za návštevu rozhodne stojí aj Café Restaurant Residenz, kde si môžeš pozrieť ako sa vyrába Viedenská jablčná štrúdla.

Grand Tour s audiosprievodcom stojí 13,50 €, avšak ak máš Wien Karte, tak zaplatíš len 12,20 €. Schönbrunn Pass Classic Plus stojí 19,50 €, s Wien Karte zaplatíš len 17,90 €. Vstupné do bludiska stojí 3,50 €, s Wien Karte to budeš mať len za 3,00 €. Do Marionettentheater máš s Wien Karte nárok na 10% zľavu zo vstupného, ak platíš v hotovosti alebo 5% pri platbe s kartou.

Záhrady v Schönbrunne Schönbrunn Park v Schönbrunne Bez pomenovania Bez pomenovania Bez pomenovania

Kľúčové slová:
viedeň, vienna, wien, vieden, schonbrunn, letná rezidencia, habsburgovci, palác, schloss schonbrunn, záhrady, labyrinth, bludisko, detské múzeum, marionettentheater, mozart, die zauberflote, čarovná flauta, unesco, tiergarten schonbrunn, zoo, palmenhaus, cafe restaurant residenz, viedenská jablčná štrúdla, wien karte, vienna card, letna rezidencia, palac, zahrady, detske muzeum, carovna flauta, viedenska jablcna strudla


Copyright © 2019 - Viedeň, Wien, Vienna - Múzeá, pamiatky, reštaurácie, turistické atrakcie, vianočné trhyKamNaVikend.eu | Mapa stránky