Viedeň, Wien, Vienna

Múzeá, pamiatky, reštaurácie, turistické atrakcie, vianočné trhy

Turistické atrakcie vo Viedni

Aj keď je Viedeň hlavne známa svojou bohatou históriou, turistov sa snaží zaujať aj mnohými novodobými atrakciami. Medzi ne patrí napr. oblasť Prater, kde sa nachádza jeden z najväčších zábavných parkov v Európe. Nájdeš tu napríklad aj Múzeum Madame Tussauds, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť. Ďalej sa tu nachádza aj veľmi rozsiahla Zoo, ktorá bola nedávno označená ako najlepšia Zoo v Európe. Jej návštevu ti určite odporúčame, ale treba si na ňu vyčleniť jeden celý deň. Za návštevu stojí aj Haus des Meeres.

To však nie je všetko, čo Viedeň ponúka. Viedeň ťaží aj z toho, že bola a vlastne stále aj je, významným centrom kultúry a umenia v Európe. To je samozrejme cítiť na každom kroku. Ak ťa teda zaujíma umenie alebo kultúra, určite nebudeš návštevu tohto mesta ľutovať. Tejto časti sa budeme vo veľkom venovať v budúcnosti, takže určite sa sem raz za čas pozri.


Schmetterlinghaus - pavilón motýľov

Tento tropický pavilón nájdete v centre mesta, asi 200 metrov od budovy opery. V pavilóne je simulovaný dažďový prales, kde si môžete pozrieť stovky voľne poletujúcich motýľov. Tento pavilón motýľov sa nachádza v budove Palmenhaus, kde nájdete kolekciu austrálskej a stredozemnej flóry, ale aj napríklad príťažlivé orchidey z trópov. Neďaleko sa nachádza aj svätoznámy Hotel Sacher.

Otváracie hodiny (apríl až október)

  • Pracovné dni: 10:00 do 16:45
  • Víkend a sviatky: 10:00 do 18:15

Otváracie hodiny (november až marec)

Pavilón je otvorený iba počas víkendov a sviatkov a to od 10:00 do 15:45.


Španielska jazdecká škola (Spanische Hofreitschule)

Kone z tejto školy predvádzajú tie najlepšie jazdecké drezúry už vyše 400 rokov. Ak sa chcete stať účastníkom výcviku koní, skúste to pri ich rannom trénningu. Ten prebieha od 10:00 do 12:00 a to od utorka do soboty. Lístky si však treba rezervovať vopred, lebo je o ne veľký záujem. Sezóna je od marca do júna a od septembra do decembra.

Ďalšie zaujimavé turistické atrakcie

  • Donauturm - dá sa z tadeto skočiť bungee jumping či obdivovať krásnu panorámu mesta
  • Hundertwasserhaus - v tomto dome sa spája príroda s architektúrou
  • Planetarium v Pratri

Kľúčové slová:
viedeň, vienna, wien, vieden, bohatá história, turisti, turistické atrakcie, prater, zábavný park, múzeum madame tussauds, zoo, tiergarten, haus des meeres, centrum kultúry a umenia, bohata historia, turisticke atrakcie, zabavny park, muzeum madame tussauds, centrum kultury, španielska jazdecká škola, spanielska jazdecka skola, planetarium, spanische hofreitschule, schmetterling haus, pavilon motýľov, pavilon motylov, palmenhaus, donauturm, hundertwasserhaus, planetarium, hotel sacher, sacherova torta, kam do viedne, co vidiet vo viedni, čo vidieť vo viedni, kam vo viedni


Copyright © 2019 - Viedeň, Wien, Vienna - Múzeá, pamiatky, reštaurácie, turistické atrakcie, vianočné trhyKamNaVikend.eu | Mapa stránky