Viedeň, Wien, Vienna

Múzeá, pamiatky, reštaurácie, turistické atrakcie, vianočné trhy

Vianočné trhy vo Viedni

Vianočné trhy vo Viedni sú známe po celej Európe svojou špecifickou atmosférou. Ak sa rozhodneš Viedeň navštíviť cez toho obdobie, spoznáš Viedeň z úplne iného pohľadu a určite nebudeš ľutovať. Ak plánuješ romantický výlet pre dvoch, tak Vianočné trhy vo Viedni nesmieš vynechať. Ale vopred ťa upozorňujeme, že cez toto obdobie je tu ešte viac turistov ako inokedy. Preto ti skôr odporúčame dostať sa do Viedne vlakom alebo vlastným autom, keďže väčšina turistov príde autobusmi a samotný odchod bude trochu hektický a stresujúci (autobusy nesmú dlho stáť v centre mesta). Pre viac informácií si pozri našu podstránku Cestovanie do Viedne.

Vianočné trhy vo Viedni majú dlhú tradíciu, svoju históriu píšu už niekoľko storočí. Možno aj preto patrí táto metropola v zime k najnavštevovanejším v Európe. Vianočné trhy vo Viedni prebiehajú na viacerých miestach. Medzi najznámejšie a najväčšie patria trhy pred Rathaus (radnica mesta), teda na Rathausplatz. Tie sa zvyčajne konajú už od novembra (tento rok od 15. novembra) až do 24. decembra. Môžeš si tu nakúpiť suveníry, vianočné ozdoby, dekorácie, pochúťky a množstvo iných drobných vecí. Za najkrajší spomedzi všetkých trhov vo Viedni označujú staroviedenský vianočný trh na námesti Freyung.

Zároveň sa tu nachádzajú aj stánky s občerstvením, kde si môžeš dať pravý vianočný punč. Ten si môžeš načapovať do hrnčeka s vianočným motívom Viedne, za ktorý zaplatíte zálohu. Potom je len na tebe či si hrnček necháš alebo ho vrátiš a dostaneš tak späť svoju zálohu. Cena punču alebo akéhokoľvek iného vianočného nápoja, sa pohybuje okolo 4 €. Záloha za hrnček je 3 €. Viedenský Langos stojí zhruba okolo 2 až 3 €. Hot Dog stojí cez 2 €. Varený zemiak s maslom stojí približne 1,5 €.

Ďalšie vianočné trhy sa konajú pred zámkom Schönbrunn, v záhradách zámku Belvedere, pred kostolom Karlskirche alebo v areáli univerzity na Alserstrasse. Prakticky sa dá povedať, že trhy nájdete pred každou väčšou pamiatkou (napr. v Museumsquartier). Tie najzaujímavejšie trhy sme pre Vás zaznačili na našej mape Viedne.

Ceny sú na vianočných trhoch trochu vyššie, ale zároveň aj kvalita je neporovnateľne vyššia od tej, ktorú poznáme na Slovensku.  A ako sme spomínali vyššie, tejto rozprávkovej atmosfére, ktorá tu panuje, sa nič nevyrovná.

Vianočné trhy vo Viedni Vianočné trhy vo Viedni Vianočné trhy vo Viedni Vianočné trhy vo Viedni Vianočné trhy vo Viedni Vianočné trhy vo Viedni Vianočné trhy vo Viedni Vianočné trhy vo Viedni Vianočné trhy vo Viedni Vianočné trhy vo Viedni Vianočné trhy vo Viedni Vianočné trhy vo Viedni Vianočné trhy vo Viedni Vianočné trhy vo Viedni Vianočné trhy vo Viedni

Kľúčové slová:
viedeň, vienna, wien, vieden, vianočné trhy vo viedni, atmosféra vianoc, škorica, vanilka, vianočný punč, špecifická atmosféra, cestovanie do viedne, rathaus, vianočné ozdoby, dekorácie, pochúťky, suveníry, občerstvenie, schonbrunn, belvedere, karlskirche, alserstrasse, musemsquartier, rozprávková atmosféra, vianocne trhy, atmosfera vianoc, skorica, vianocny punc, specificka atmosfera, vianocne ozdoby, dekoracie, pochutky, suveniry, obcerstvenie, rozpravkova atmosfera, freyung


Copyright © 2019 - Viedeň, Wien, Vienna - Múzeá, pamiatky, reštaurácie, turistické atrakcie, vianočné trhyKamNaVikend.eu | Mapa stránky