Viedeň, Wien, Vienna

Múzeá, pamiatky, reštaurácie, turistické atrakcie, vianočné trhy

Zábava vo Viedni

Viedeň sa v minulosti preslávila klasickou hudbou a umením, avšak aj dnes má čo ponúknuť a tak si tu každý príde na svoje. Napriek tomu, že väčšina Viedenčanov chodí spať už o desiatej večer, existuje tu dosť veľa barov a hudobných klubov.

Viedenská hudobná scéna je pomerne malá, populárne je tu najmä techno, čo sa nie každému páči. Väčšina hudobných klubov je rozmerovo malá, skôr sa podobý klasickým barom, takže často bývajú plne obsadené. Niekedy sa v nich konajú koncerty, väčšinou tu však hrávajú dídžeji z Viedne.

Viedenské bary sú sústredené v troch častiach a tvoria takzvaný viedenský bermudský trojuholník, známy aj ako Bermuda Dreieck. Vrcholmi tohto trojuholníka sú ulice Rabensteig, Seitenstettengasse, Ruprechtsplatz a okolité ulice.

Ďalšími zaujímavými oblasťami sú okolo Naschmarkt, Neubau a Spittelbergu. V týchto oblastiach je najväčšia koncentrácia barov, reštaurácií a kaviarní. Počas jarných a letných mesiacov sa oplatí pozrieť sa na Universitätscampus. Bary pod holým nebom nájdete v okolí Copa Cagrana na Donauinsel.

TIP: Slávnosti a udalosti vo Viedni


Kľúčové slová:
viedeň, vienna, wien, zábava vo viedni, zabava vo viedni, viedenské bary, viedenske bary, viedenský bermudský trojuholník, viedensky berdmudsky trojuholnik, bermuda dreieck, koncerty vo viedni, hudobné kluby, hudobne kluby, techno, dídžeji z viedne, didzeji z viedne


Copyright © 2019 - Viedeň, Wien, Vienna - Múzeá, pamiatky, reštaurácie, turistické atrakcie, vianočné trhyKamNaVikend.eu | Mapa stránky