Viedeň, Wien, Vienna

Múzeá, pamiatky, reštaurácie, turistické atrakcie, vianočné trhy

Zoo (Tiergarten Schönbrunn)

Viedenská Zoo patrí medzi najstaršie Zoo na svete. V roku 2010 bola označená ako najlepšia Zoo v Európe a toto označenie si aj právom zaslúži. Ak sa rozhodneš navštíviť Zoo, určite si na ňu vyhraď celý deň, lebo je tam naozaj čo pozerať. Ale priprav si dostatočne veľké vreckové, lebo na každom kroku sú rôzne lákadlá, ktoré budú vyťahovať eurá z tvojej peňaženky ;-) V Zoo sa dá aj celkom slušne najesť, pričom ceny sú síce vyššie, ale nie prehnané.

Aktuálne vstupné do Zoo je 14 €, avšak ak máš Wien Karte, tak zaplatíš len 12 €. Ročný lístok stojí len 35 €.

V Zoo ti odporúčame pozrieť pavilón Koál a Pánd. Pandy budú k tebe síce väčšinu času otočené chrbtom, ale ak budeš mať šťastie, zastihneš ich aj otočené k tebe. Koaly sú na tom ešte horšie, tie pre zmenu väčšinu dňa prespia, pričom sa schovajú za čo najhrubší konár. Napriek tomu tento pavilón sa oplatí navštíviť, len je dôležité si to správne načasovať.

Ďalej ti odporúčame pozrieť si pavilón šeliem, opíc a tučniakov. Tieto pavilóny patria medzi najkrajšie, pričom pavilón opíc bol nedávno rekonštruovaný.

Ak chceš vidieť Červenú pandu, tá je blízko Tropického pavilónu. Opäť však platí, že táto panda väčšinu času oddyhcuje. Viedenská Zoo má samozrejme aj vlastné slony, nedávno dokonca zaznamenali aj prírastok.

V Zoo nájdeš aj Ľadového medveďa, ale nám napr. dlho trvalo zistiť, že či je živý alebo sa jedná o pohybujúcu atrapu :) A ak si ešte nevidel Arktického vlka, tak ten je tu tiež. Na záver si môžeš pozrieť pár fotiek z našej návštevy Zoo.

Kŕmenie zvierat

10:00 - Domestic pigeon, Oragutants, African elephants
10:30 - Tyrolean farmhouse (cez víkend), Southern sea lions, Aquarium House - Giant tortoises (cez pracovné dni)
11:00 - Rockhopper, King penguins, Arctic wolves (okrem stredy a soboty)
11:15 - Insectarium
11:30 - Egyptian vultures, Aquarium House - Coral reef (cez pracovné dni)
11:45 - Peruvian penguins
13:00 - Aviary, bee - eaters (cez pracovné dni), Rainforest House - Oriental small-clawed otters
13:30 - Aquarium House - Piranhas (len v pondelok), Hermit ibis, Coati
14:00 - Rainforest House - Archer fish / rice paddies, Jaguars / Siberian tigers (okrem stredy a soboty)
14:15 - Rainforest House - Tropical rainstrom
14:30 - Giant pandas, Orangutans, Giant Anteater
15:00 - African elephants, Cheetahs (len v pondelok, stredu a nedelu)
15:30 - Southern sea lions
16:00 - Koalas

Kačka pred Zoo Koala Hroch Lev Levica Vtáky Srnky Ľadový medveď Totem Páv Vtáky Hmyz Zviera Plaz Tropický pavilón Tučniaky Kozičky Vlk Tučniak Ušiak Sloník Žirafa Panda Krokodíl Plaz Pelikány Morský život Medúza Plaz Korytnačka

Kľúčové slová:
viedeň, vienna, wien, vieden, zoo, tiergarten, schonbrunn, viedenská zoo, najlepšia zoo, vreckové, wien karte, vienna card, koaly, pandy, šelmy, opice, tučniaky, červená panda, tropický pavilón, slony, ľadový medveď, arktický vlk, viedenska zoo, najlepsia zoo, vreckove, selmy, tucniaky, cervena panda, tropicky pavilon, ladovy medved, arkticky vlk


Copyright © 2019 - Viedeň, Wien, Vienna - Múzeá, pamiatky, reštaurácie, turistické atrakcie, vianočné trhyKamNaVikend.eu | Mapa stránky